← zpět na přehled | NEMOVITOSTI PRODANÉ

Vinný sklep s potenciálem * Novosedly

Kvelbený sklep ve vynikajícím stavu, podkrovní část nabízí vytvoření obytné části

Vinný sklep s potenciálem * Novosedly

Ve vinařské obci Novosedly, jedné z nejznámějších vinařských obcí v těsné blízkosti Mikulova, Vám nyní nabízíme velmi pěkný vinný sklípek s nástavbou, kterou můžete dokončit podle vlastní představy.


Nemovitost najdete v klidné sklepní uličce poblíž silnice vedoucí do Drnholce. V sousedství je několik sklípků s apartmány a podle informací místních se rekonstrukce dalších připravuje. Celá lokalita se tak brzy pravděpodobně ještě více zatraktivní. Tomu napomohla i nedávná rekonstrukce rozvodu elektřiny, obec zde také v nejbližší době plánuje dokončit pouliční osvětlení. Díky tomu, že ke sklípku náleží i navazující pozemek, je to ideální příležitost pro vybudování apartmánu, ať už k vlastnímu, či ke komerčnímu využití.


Vnitřní prostory začínají hned po vstupu po původních dřevěných schůdcích lisovnou. Momentálně je tato necelých 30 m2 velká místnost prázdná. Nabízí se možnost vybudovat zde sociální zázemí, na volbě budoucího majitele pak už zůstane, zda bude chtít místnost vybavit spíše jako výrobní prostor nebo místo pro posezení u lahve dobrého vína.
Šíje spojující lisovnu se sklepem je víc než 4 m dlouhá zčásti z kamenného zdiva, klenba je vytvořena z cihel.


Největší chloubou tohoto objektu je rozhodně samotný kvelbený sklep o ploše necelých 42 m2, je ve výborném stavu, kdy v loňském roce proběhla rekonstrukce podlahy klasickými, historickými cihlami. Zadní stěnu zdobí 3 výklenky, v těchto místech se dá ideálně dobudovat i archiv. Ve sklepě se nyní nachází 3 větší sudy, které slouží jako dekorace, po správném ošetření by se daly bez potíží využít i k uskladnění (zrání) vína.


Nástavba má položen solidní základ v podobě betonové desky nad lisovnou a částí sklepa. Původní majitelé s budováním obytného prostoru začali, ale s ohledem na technický stav je ke zvážení, zda využít tento koncept nebo uskutečnit svůj vlastní projekt. My Vám v galerii představujeme možnost budoucího uspořádání při zachování aktuální dispozice. Pozemek nad sklepem je součástí prodeje, bez potíží Vám tedy poslouží k realizaci např. terasy, menší letní kuchyně i parkovacího místa/míst dostupných z obecní komunikace.


V obci Novosedly se nachází kompletní infrastruktura (škola, školka, lékař, obchodní střediska, pošta, železniční stanice). Obcí s více než stovkou vinných sklepů a vyhlášených vinařství (Marcinčák, Kovacs, atd.) prochází cyklistické stezky. V těsné blízkosti je rybářský revír řeky Dyje, která vtéká do nedalekých Novomlýnských nádrží pod Pálavou. Do Mikulova je to autem 10 min, do Brna i Vídně necelá hodina.

Zpracovala a sklepem Vás provede Miriam Možnarová * Volejte 728 606 050

Podrobné informace najdete také zde:

PRODÁNO

CENA: 1 595 000 Kč

V ceně jsou kompletní realitní a právní služby, i odměna RK