Jsem kreativní makléř

Jsem pracovitý a kreativní realitní makléř

Ve světě realit se pohybuji již řadu let a kromě prodeje domů, bytů, atp. se zaměřuji i na vyhledávání nemovitostí, které jsou vhodné pro realizaci developerských projektů.

Vzhledem k tomu, že žiji ve vinařské oblasti a získal jsem zde řadu výborných kontaktů, specializuji se na prodej nemovitosti, souvisejících jakkoliv s vínem – ať už s výrobou, prodejem, jeho konzumací, či s vinařskou turistikou… Vinařství na Moravě zaznamenává obrovský boom. Vznikají zde nové moderní haly na velkovýrobu vína, staví se krásné vinařské penziony, rekonstruují se staré zanedbané sklepy, vysazují se nové vinice, atd. Někteří vinaři končí, jiní začínají, či rostou. Prostě stále je co prodávat. Za tímto účelem jsem také vytvořil jedinečné specializované „vinařské“ stránky www.VinneSklepyNaProdej.Cz.

Jak najít světlo v realitní džungli

Díky své dlouholeté praxi jsem se naučil rozumět lidem, porozumět jejich potřebám a dokážu často velmi rychle najít optimální cestu k vyřešení problémů při nákupu či prodeji jejich nemovitostí.

Celý realitní trh nejen v České republice a s ním i potřeby prodávajících i kupujících se mění tak rychle, že vždy svým klientům doporučuji najmout si profesionála, který je schopen zajistit průběh realitní transakce v souladu se zákonem a hlavně bezpečně. Rizika, která číhají jak na prodávající tak na kupující, jsou totiž opravdu velmi vysoká. Běžný občan má často tendenci tyto nástrahy podceňovat.

Brno je zlatá loď…

Jsem Brňák. Brno je místo, kolem kterého se točí celý můj život. A i když nyní bydlím kousek dál, v krásné vinařské vesničce poblíž Pálavy, kancelář mám v Brně. Jsem expertem na nemovitosti na jižní Moravě, ale občas zabrousím i do vzdálenějších částí naší republiky.

Jak pracuji

V průběhu každé realitní transakce je potřeba provést a vyřešit takové množství nejrůznějších činnosti i sporných otázek, které si většinou prodávající ani neumí představit. Těch úkonů je spousta. My v naši kanceláři jsme je stáhli do 33 bodového seznamu, kdy při řešení každé transakce postupně odškrtáváme jeden úkol za druhým. 

A pro lepší pochopení říkáme (v parafrázi názvu kdysi velmi oblíbené televizní soutěže) průběhu transakce: 5 stupňů ke zlaté:

  1. Posouzení stavu nemovitosti, nastavení ceny a vytvoření marketingového plánu prodeje
  2. Zpracování prezentace nemovitosti (viz.: 7 kroků k úspěšné prezentaci nemovitosti) a zahájení prodeje
  3. Aktivní vyhledávání zájemců o koupi, prohlídky objektu, vyjednávaní o ceně
  4. Vyřešení všech finančních a právních záležitostí, spojených s prodejem
  5. Dokončení transakce – předání nemovitosti, převody energií a pomoc s daňovým přiznáním

A že to funguje, můžete posoudit ZDE

A moje REFERENČNÍ VIZITKA je ZDE


ERA for Live

V posledních letech jsem velké realitní zkušenosti získal pod křídly frančízové Realitní společnosti České spořitelny. Česká spořitelna a.s. se však v dnešní rozkolísané „koronavirové“ době rozhodla soustředit se na svůj hlavní produkt, tj. na bankovnictví a finanční služby a přenechat realitní služby specializovaným společnostem. Proto jsem právě teď činnost naší brněnské realitní kanceláře Byty Domy Nemovitosti s.r.o. spojil s uznávanou mezinárodní společností ERA Real Estate. Spolupráci s Českou spořitelnou však nekončíme, pouze rozšiřujeme služby naší kanceláře ERA for live o další výhodné finanční produkty celého širokého spektra bankovních společností.