← zpět na přehled | NEMOVITOSTI NA PRODEJ

Venkovské sídlo Husle u Tišnova

Úžasná atmosféra tohoto domu a jeho okolí Vás uchvátí ...

Pokud jste vždycky toužili po domu, u kterého vás bude hřát příjemný pocit jeho historického odkazu, kde můžete bydlet, pracovat a současně se v létě v zimě cítit jako na dovolené, doporučuji pokračovat ve čtení.

Nabízím k prodeji citlivě a nákladně zmodernizované venkovské stavení ve vesničce Husle, v nádherném prostředí Svratecké hornatiny. První písemná zmínka o osadě Husle je z roku 1364 a protože nabízený historický dům má číslo popisné 1, ani si netroufáme odhadnout, jak je vlastně starý. To ale neznamená, že budete bydlet v rozpadlé barabizně. Naopak. Dům totiž v roce 2012 prošel nákladnou rekonstrukcí a je ve velmi dobrém stavu. Práce na něm ještě nějaká bude, konkrétně modernizace interiéru přízemní obytné části, která prošla přestavbou již někdy v šedesátých letech minulého století.

Dvoupodlažní dům o velikosti neskutečných 370 m2 doplňuje pozemek o ploše bezmála 1.400 m2 a jistě tak budete nadšeni množstvím místa, které objekt skýtá pro vaše budoucí plány. Mj. se nabízí variabilní možnosti rozdělení domu na dvě vzájemně oddělené jednotky.

Přízemí se skládá z několika částí. Je zde velmi pěkně zrekonstruovaná stodola s klenutým stropem (39 m2), která slouží aktuálně jako herna. Navazující původní obytná část (97 m2) s dispozicí 4+kk ještě na finální úpravu čeká. Součástí je i zajímavý kvelbený sklep (20 m2) a dílna (18 m2), přístupná ze zápraží.

Ze stodoly vede nové schodiště do velkoryse pojatého horního patra, se kterým si architekt skutečně pohrál… Ohromný obývací pokoj s kuchyňským koutem, jídelnou (80 m2) a s trámy zdobeným vysokým stropem, je prosvětlen velkoformátovými balkonovými dveřmi. A aby se zdál prostor obýváku ještě velkolepější, navazující hala se schodištěm (22,5 m2) a za ní umístěná sauna (22 m2), jsou od obýváku odděleny skleněnou stěnou. Druhé podkrovní křídlo pak tvoří klidová část patra (61 m2) se třemi ložnicemi a koupelnou.

Krytá terasa (15 m2) s grilem a svažitá zahrada (796 m2) s altánem (20 m2) poskytuje dokonalý relax.

V obou podlažích se může topit krbem s podlahovými průduchy. Místnosti v obou patrech jsou vytápěny plynovým kotlem. Ohřev teplé vody bojlerem. Odpadní voda je řešena, stejně jako u ostatních domů v osadě, zemními trativody. Pitná voda se bere prozatím ze studny. Výstavba obecního vodovodu v přípravě. Parkovat se dá na vlastním pozemku před domem.

Osada Husle je součástí 2 km vzdálené obce Pernštejnské Jestřabí. Přestože Husle leží na samotě, stranou od veškerého hluku a civilizace, je ve skutečnosti vzdálena pohodlných 10 minut od Tišnova, který nabízí kompletní městskou infrastrukturu a v brněnských Řečkovicích jste za 25 minut.

Více informací i video najdete na webu VenkovskeStaveniHusle.cz. A pokud si toto venkovské stavení s úžasnou atmosférou na webu prohlédnete, myslím, že neodoláte a sjednáte si se mnou prohlídku. Budu se těšit.

Podrobné informace najdete také zde:

NA PRODEJ

CENA: Vážnému zájemci osobně