← zpět na přehled | NEMOVITOSTI PRODANÉ

Udržovaný vinný sklep ve Velkých Bílovicích

Vážení milovníci jižní Moravy, nabízíme Vám další vinný sklep v největší vinařské obci Velké Bílovice, tentokrát v uličce Rulandová. U vinařských nemovitostí je docela časté, že byly v minulosti postaveny jako “dvojsklep”, kdy zvnějšku působí celek jako jedna stavba, ale ve skutečnosti jde o dva samostatné objekty. A nejinak je tomu i v tomto případě.

K prodeji se nabízí zděná patrová stavba v udržovaném stavu, kde je ve fotodokumentaci její obrys pro lepší orientaci znázorněn. Zastavěná plocha činí cca 35 m2 a rozměry jsou téměř 6 x 6 m. Půdní prostor pod sedlovou střechou je přístupný po žebříku z pozemku za sklepem, nicméně lze jej v rámci případné rekonstrukce využít jako další obytný prostor. Pozemek za sklepem vybízí ke zhotovení terasy s posezením, výhodou je přístup na pozemek jak úzkou cestičkou vedle sklepa, tak i z ulice Ryzlinkové. Inspirací mohou být již hotová posezení okolních sklepů.

Uvnitř objektu je hned za vstupními dveřmi schodiště, kterým buď vystoupáte do degustační místnosti, nebo sejdete do původní lisovny. Ta samozřejmě v minulosti sloužila pro výrobu vína, dnes je v ní ještě lis, pár zbylých nádob je schováno v kumbálu pod schody. Z lisovny se pomocí šíje dostanete do celkem prostorného kvelbeného sklepa, jehož délka je něco málo přes 7 m.

Nemovitost je napojena na elektřinu, vodovodní řad i na obecní kanalizaci. Z technického hlediska nevyžaduje nějaké zásadní investice, pouze v lisovně je na stěnách zřejmá sklepní vlhkost, tak je potřeba počítat místy s obnovou omítky. Střecha je starší, ale nepoškozená a funkční. Parkování je možné u sklepu.

Jedná se o vinařskou nemovitost se skvělým potenciálem. Vzhledem k inženýrským sítím, oboustrannému přístupu a technickému stavu je vhodná pro přestavbu na rekreační zařízení jak pro rodinné, tak i pro komerční účely. Jednotlivé výměry najdete na přiloženém plánku.

Velké Bílovice mají perfektní napojení na dálnici D2, plnou občanskou vybavenost, obchody, restaurace, kavárny, poštu, lékárnu, čerpací stanici, dobíjecí stanici pro elektromobily, fotbalové hřiště, velký skatepark a samozřejmě je zde mnoho špičkových vinařů.

Pro milovníky turistiky nabízí okolí atraktivní místa spojená s přírodními krásami a bohatou historií. A nelze zapomenou také na cyklostezky, kterými je okolí doslova protkáno. V dosahu jsou pálavské kopce, Lednicko-valtický areál, starobylé Vrbice a Mikulčice a mnoho dalšího.

V případě zájmu volejte nebo pište, rád Vám sdělím víc informací a případně domluvíme prohlídku.

Podrobné informace najdete také zde:

PRODÁNO

CENA: 2 700 000 Kč

Cena včetně provize realitní kanceláře, která zahrnuje kromě odměny, také kompletní realitní a právní služby, související s prodejem nemovitosti.