← zpět na přehled | NEMOVITOSTI PRODANÉ

Soubor tří samostatných budov, Mikulov

Užitná plocha staveb 625 m2, pozemek 1.370 m2

Na mírně svažitém pozemku se nacházejí tři samostatné nemovitosti.

V uliční části stojí historický dům s nebytovými prostory a průjezdem (UP 260 m2, uliční šíře 22 m). Tato budova, jejíž základy pocházejí někdy z 14-15 století, má silný Genius Loci.  Z minulosti zde zůstaly křížové klenby a menší klenutý vinný sklep. Velké půdní prostory přinášejí nejrůznější možnosti využití. Široký průjezd umožňuje parkování dvou automobilů i přímý vjezd do dvorní části domu.

Hned za průjezdem na dlážděném nádvoří stojí částečně rekonstruovaná hospodářská budova, která dříve sloužila zřejmě jako stáj a tzv. kočárna (ZP 100 m2).

V roce 1994 byl v zahradní části vystavěn dvoupodlažní cihlový rodinný dům se suterénem a prostornou půdou.

V obytné části domu je celkem 5 pokojů, kuchyně s jídelnou, koupelna a toalety. Centrální schodiště vede do suterénu, ve kterém jsou 4 prostorné místnosti s okny a samostatný vstup ze zahrady. Schodiště vede i na půdu se sedlovou střechou. V domě funguje topení a ohřev teplé vody prostřednictvím kotle na dřevoplyn, kombinovaný se solárními panely. Užitná plocha tohoto velmi pěkně vybaveného rodinného domu je 275 m2.

Celá odhlučněná dvorní a zahradní část je osázena množstvím okrasných a užitných stromů i keřů a působí jako oáza klidu.

 

 

Podrobné informace najdete také zde:

Prodej zrušen