← zpět na přehled | NEMOVITOSTI PRODANÉ

Rodinné vinařství a vinný sklep * Jevišovka u Mikulova

Perfektně vedené, plně funkční butikové vinařství s vlastní obchodní značkou, kapacita až 7.000 lahví ročně. Vinný sklep se prodává spolu s kompletním vybavením a se stavebním povolením na rozšíření horních podlaží.

Chcete si splnit Váš sen?

Nabízím prodej perfektně udržovaného vinného sklepa + vinařství s veškerým technickým zařízením na zpracování hroznů, zrání a skladování vína + dvě apartmánová poschodí před dokončením + možnost rozšíření ubytovací části se stavebním povolením

BUTIKOVÉ VINAŘSTVÍ

Atraktivní vinný sklep, s perfektně zavedeným rodinným vinařstvím, s rozpracovaným projektem a stavebním povolením na zdvojnásobení obytné plochy – ve vinařské obci Jevišovka, kousek od Mikulova.

LISOVNA A SKLEP

Tento vinný sklep se dvěma nadzemními podlažími, stojící na rovinatém obdélníkovém pozemku o velikosti 303 m2 na pěkném náměstíčku, kolem kterého vede ulička s vinnými sklepy, má celkem 3 podlaží.

Přímo z ulice se vstoupí do klasické lisovny (25,5m2), která skutečně slouží jako lisovna, ve které se zpracovává vlastní víno registrovaného rodinného „Vinařství 1838“. Jsou zde regály s vinařským vybavením, některé vinařské zařízení pro výrobu a lahvování vína.

Na podlaze stylová dlažba, část stěny vedoucí ke sklepu obložena starými cihlami a kamením. V lisovně je také kuchyňka, místo k posezení a degustaci a WC. Místnost se v případě potřeby vyhřívá elektrickým přímotopem.

Do budovy je přivedena elektřina a plyn, voda z obecního vodovou, odpad vedený do veřejné kanalizace.

VINNÝ SKLEP

Do prostorného a velmi pěkného, čistého a suchého kvelbeného sklepa (38,5 m2) se sejde po mírné šíji (8,2 m2).

Na podlaze je položena kvalitní dlažba, stěny a strop kvelbený starými vyčištěnými cihlami. Sklep je dlouhý 8 m, široký 4,8 m a výška dosahuje téměř 3 m.

Ve sklepě jsou nerezové nádoby s plovoucím víkem a několik barikových sudů – vše s kapacitou 5-7.000 litrů vína. V koších jsou zde rovněž uskladněny nalahvována vína, připravená k expedici.

A nemůže zde chybět zděný archívní box. Součástí prodeje je i zbylá část lahví ročníku 2020 cca 400 lahví a nově připravená vína k lahvování ročníku 2021 v objemu cca 7000 lahví již bez investic za lahve, etikety atd.

RELAX A UBYTOVÁNÍ

Způsob využití a výbavy obou horních podlaží si můžete nastavit podle svých představ.

2. NADZEMNÍ PODLAŽÍ

Do dvou horních podlaží se vchází ze zadní části budovy. Po pár schůdcích vejdete do místnosti, kde je vyprojektován obývací pokoj (29,5 m2) s koupelnou (3,8 m2).

Jsou zde instalována nová velkoplošná dřevěná okna s balkonovými dveřmi, kterými se dá vyjít na lodžii. Podlaha je betonová.

Po dokončení interiéru zde vnikne prostorný obývací pokoj s rozkládací sedačkou, koupelna s toaletou a lodžie.

PODKROVÍ

Po „budoucím“ schodišti se pak vystoupí do podkrovní místnosti (23,5 m2) s celoprosklenými dveřmi, které vedou na horní lodžii s nádherným výhledem na pěkné náměstíčko.

V obou podlažích je rozvedena elektroinstalace, stropy jsou zatepleny vatou a na podlaze jsou položeny velkoformátové cetris desky. Ve 2.NP je připraven přívod vody a napojení na odpadu do kanalizace.

DOKONČOVACÍ PRÁCE

K dokončení interiéru zbývá montáž sádrokartonů, osvětlení, zásuvky, položit podlahy, instalovat koupelnu, schodiště z 2.NP do podkroví, zábradlí na lodžiích. A pak samozřejmě nějaký nábytek a je to… J. Po dokončení těchto vnitřních prací se v objektu pohodlně vyspí 6 osob.

ZÍSKÁTE VŠAK MNOHEM VÍC!

Společně s koupí tohoto vinného sklípku, získáváte navíc nejméně 5 dalších věcí.

CO VŠE JE V CENĚ TÉTO ATRAKTIVNÍ NEMOVITOSTI?

1. PROJEKT PŘÍSTAVBY

Součástí kupní ceny je stavební povolení na rozšíření nadzemní části budovy o dalších cca 50 m2 užitné plochy. A to už je něco! V zásadě tak vznikne regulérní vinařský dům 3+1 s užitnou plochou 185 m2, určený k rodinnému bydlení, nebo konverzí na ubytování, či výrobu vína. Budova bude vykazovat energetickou náročnost typu C.

Zde na přiložených 3D pláncích jednotlivých podlaží vidíte možné využití obou podlaží. Nicméně tato dostavba na plnohodnotný rodinný dům se sklepním hospodářstvím se může provést hned, nebo časem, nebo také nikdy… – podle potřeb a možností budoucího majitele.

2. ZABĚHLÝ RODINNÝ PODNIK „VINAŘSTVÍ 1838“

Součástí prodeje je také řádně účetně vedené a prosperující rodinné vinařství, které je součástí objektu, je technologicky plně vybaveno na samostatné úrovni od sběru až po plnění do lahví a etiketování. 

V ceně je tak kompletní vybavení lisovny a sklepa, tj. například lis Howard, nerezový mlýnek, špičková filtrační stanice, plnička, 13 nerezových tanků 200–1000 l s plovoucím víkem atd., atd.

Vážnému zájemci předložíme kompletní seznam zařízení, v hodnotě téměř 1 mil. Kč. Vinařství nemá vlastní vinice, ale má nasmlouvaný odběr hroznů z místních kontrolovaných vinic. Struktura odrůd je přiměřená a typická pro tuto oblast (DORN, HIB, PAL, RR, SVG, SV rosé).

Filozofie rodinného Vinařství 1838 je založena na lásce k vínu a k přírodě. Kvalita se rodí ve vinici, proto pracují jen se zdravými hrozny, které získávají od stálých a dlouholetých pěstitelů v mikulovské oblasti. Jedná se o rozumné zatížení keře, s průměrným výnosem a co nejmenšími nenaturálními zásahy. Jakmile se surovina dostane do lisovny, tak se co nejšetrněji, bez zbytečných zásahů zpracuje. Bílá a růžová vína jsou uskladněna v nerezových tancích a červená v dubových a barikových sudech, které jsou uloženy v kvelbeném sklepě z roku 1838.

3. CENĚNÁ ZNAČKA

Součást prodeje je i celý brand rodinného vinařství www.vinarstvi1838.cz, včetně dodavatelského portfolia, webových stránek, e-shopu atd. Vysokou marketingovou hodnotu má také logo, chráněný název i odkaz na rodinnou historii. Rovněž adjustace lahví je na špičkové úrovni.

Stávající majitel a provozovatel tento fungující rodinný projekt „Vinařství 1838“ opouští nerad a zejména z důvodu jiných rozběhlých podnikatelských aktivit. Součástí nabídky je i poradenství při rozběhu vinařství pro nového majitele a předání všech dodavatelsko-odběratelských vazeb a kontaktů.

4. SKLAD MLADÝCH VÍN

Součástí prodeje je i zbylá část lahví ročníku 2020, tj. cca 400 lahví a nově připravená vína k lahvování ročníku 2021 v objemu cca 7000 lahví, již bez investic za lahve, etikety atd.

5.  A BONUS NAVÍC – ÚŽASNÉ MÍSTO!

Umístění sklepa na strategickém místě s výhledem na útulné náměstíčko skvělé vinařské vesničky, kousek od Mikulova.

Jevišovka, pro řadu lidí zcela neznámá vesnice, je jednou z nejhezčích obcí vinařské Jižní Moravy

Dnes má obec téměř 700 obyvatel a najdete zde spoustu pěkných nových domů i rekonstruovaných vinných sklepů. Obec je tak trochu stranou pozornosti, a přitom leží pouze 13 km od Mikulova! Najdete zde však i školu, poštu, prodejny potravin, autobusovou i vlakovou zastávku. Je zde hospoda, řada penzionů a vinařství. Kromě krásných vinic se v těsném okolí nacházejí Lužní lesíky a tůně s pozoruhodnou květenou. Obec Jevišovka byla uměle nazvána podle řeky Jevišovka, která je malou moravskou řekou, tekoucí přes okresy Třebíč, Znojmo a krátce Břeclav a která je levostranným přítokem Dyje. Přírodně cenné a turisticky atraktivní okolí tohoto úseku řeky je chráněno v přírodním parku Jevišovka.

V těsném okolí obce leží řada vinařských obcí, jako jsou například Bavory, Brod nad Dyjí, Dolní Dunajovice, Horní Věstonice, Novosedly, Perná a další. Kolem Jevišovky vedou také cyklistické stezky, nedaleko je i nový Aqualand Moravia.

A pohoří Pálava, perla Jižní Moravy, je na dohled. Není v České republice mnoho míst, která by se mohla pochlubit tak krásnou a rozmanitou přírodou a nevšední krajinou jako Pálava. Chráněná krajinná oblast Pálava leží v nejteplejší a nejsušší oblasti ČR a má téměř středomořský ráz. Místní krajinu tvoří rozlehlá úrodná pole a vinice, bělostné vápencové skály a skalní stepi a lesostepi s neobyčejně bohatou teplomilnou flórou a faunou.

Dominantou krajiny pod Pálavou jsou Novomlýnské nádrže. Vodní dílo Nové Mlýny je kaskáda tří přehradních nádrží vybudovaných na řece Dyji v 70. a 80 letech minulého století, s cílem zamezit každoročním záplavám a díky zavlažovacímu systému zvýšit i zemědělskou produkci. Každá ze tří nádrží dnes plní jinou funkci. Horní nádrž je využívána k rekreaci, zatímco střední se stala hnízdištěm velkého počtu vodních ptáků a byla zde vyhlášena přírodní rezervace Věstonická nádrž. Dolní nádrž je pak využívána ke sportovním účelům i jako zdroj vody pro zavlažování.

Podrobné informace najdete také zde:

PRODÁNO