← zpět na přehled | NEMOVITOSTI PRODANÉ

Penzion se sklepem a restaurací * Dolní Věstonice

Velmi zajímavé a luxusní apartmány s celkem 27 lůžky, kavárna/restaurace s kuchyní a venkovní terasou, dva degustační vinné sklepy.

Ač se to z ulice tak nezdá, je penzion Husí plácek velice prostorný a praktický. Vždyť se do něj podařilo umístit tři nadstandardně vybavené pokoje, a další, zcela netradiční a oblíbený apartmán Na slámě.  Také restaurace/kavárna, kuchyně a kolem domu stupňovité terasy s posezením, udírnou a grilem. A navíc ty dva původní, nákladně rekonstruované Habánské sklepy..

Do vstupní haly, která slouží jako kavárna/restaurace pro hosty, se vchází z ulice přes stupňovité terasy. Za barem je ukryta menší, ale plnohodnotně vybavená kuchyně. Do vyšších podlaží vede dřevěné schodiště. Za schodištěm jsou pak toalety pro hosty. Ve druhém nadzemním podlaží jsou dva luxusně vybavené pokoje a další je v podkroví.

Dva propojené nákladně rekonstruované habánské sklepy, pocházející někdy z roku 1500-1530, mají neopakovatelnou atmosféru. Do prvního sklepa se vchází přes lisovnu, které vévodí krb a mohutný dubový stůl. S touto místností sousedí i toalety pro hosty a úklidová místnost. Po několika schodech se pohodlnou šíjí sejde do prostorného kvelbeného sklepa, který je rozdělen menším schodištěm na dvě části a je vybaven řadou dubových stolů. Tyto prostory slouží nejvíce jako vinárna.

Druhý kvelbený sklep je ještě o něco větší a je rozdělen rovněž na dvě části, kde první část slouží jako místo, kde se při akcích a oslavách servíruje jídlo na švédské stoly. Ve spodní části tohoto sklepa jsou za kovanými mřížemi umístěny archivní boxy a několik dubových sudů. V těchto prostorách probíhají degustační akce.

 

Zřícenina Dívčích hradů a zalesněné svahy Pálavy kousek za domem a nedaleké rozlehlé Novomlýnské nádrže hosty penzionu Husí plácek vždy nadchnou.

Podrobné informace najdete také zde:

PRONAJATO