← zpět na přehled | NEMOVITOSTI PRODANÉ

Pozemky pod mandloňovým sadem * Hustopeče/Kurdějov

Nabídka několika druhů pozemků - pro výstavbu vinařských dvorů i vinných sklípků.

Vinné sklepy pod mandloněmi

Vinné sklepy pod mandloněmi je dlouhodobě připravovaný projekt ve vyhledávané vinařské lokalitě, na výjezdu z Hustopečí na Kurdějov. Mírně svažitý JZ pozemek najdete 1 km od sjezdu z D2 a 15-16  minut od OC Olympia Brno.

Kousek pod hustopečskou rozhlednou a mandloňovým sadem tak vzniká unikátní prostor, určený zejména k výstavbě vinařských nemovitostí. Celková výměra lokality je téměř 50.000 m2. Pozemky jsou pracovně rozděleny na A – D,  přičemž pozemky A, B a C právě nabízíme do prodeje (podrobnosti níže). U pozemků D a E ještě žádáme o změnu Územního plánu, takže aktuálně prodej neřešíme. 

 

Pozemek A – cca 25.000 m2

Tento největší pozemek se nachází těsně po pravé straně silnice II. třídy u výjezdu z Hustopečí na vinařskou obec Kurdějov, má výbornou technickou vybavenost, podél silnice je dostupné vedení veškerých inženýrských sítí, tj. elektřina, plyn, voda i kanalizace.

Pozemek A lze zakoupit jako celek, ale v souladu s původním záměrem projektu, tj. umožnit zde výstavbu několika vinařství, či vinařských dvorů, nabízíme i možnost odkoupení jen části tohoto pozemku, a to tak, aby se neomezila možnost využití dalších částí této parcely A. 

Nabízíme však možnost využít tento pozemek A jako celek (případně i s pozemkem C) k jakémukoliv účelu, v souladu s platným Územním plánem, který umožňuje výstavbu hal pro výrobu a skladování, vinařské dvory, montážní haly atd. V těsné blízkosti je výrobní a skladovací areál společnosti Norma, přímo naproti přes silnici vinařský dvůr společnosti Starý vrch.

O rozsahu zájmu, způsobu či koordinaci zasíťování atd. jsme připraveni s vážnými zájemci jednat.

 

Pozemek B – 2.816 m2

Tento pozemek se nachází na kraji lokality, těsně u výjezdu z Hustopečí, nenavazuje na pozemek A a má rovněž výbornou technickou vybavenost. Podél silnice je dostupné vedení veškerých inženýrských sítí, tj. elektřina, plyn, voda i kanalizace. Kolem pozemku vede navíc příčná užší asfaltová komunikace, která půlí celou lokalitu a navazuje na cyklostezku směrem na Růženy.

Pozemek B je určen pro jednoho zájemce, nebudeme jej dělit a doporučuje se využít nejlépe pro výstavbu vinařství či vinařského dvora.

 

Pozemek C – 2.816 m2

Tento pozemek se nachází nad pozemkem A a z horní strany jej lemuje příčná užší asfaltová komunikace, která půlí celou lokalitu. Na této mapce vidíte rovněž možné (ale ne přikázané!) využití lokality A, a také plánované využití lokalit D a E nad příčnou komunikací – na výstavbu rekreačních vinných sklípků. Ale to bude ještě dlouhá cesta, kterou podmiňuje změna územního plánu.

Tento pozemek zatím nabízíme pouze jako celek a to nejlépe investorovi, developerovi, který bude mít zájem vybudovat zde menší vinařskou uličku s cca 10-12 vinnými sklepy, určenými dle územního plánu na výrobu vína a s možností využít podkroví objektu pro přespání obsluhy…

 

Územní plán města Hustopeče 

 

PRODÁNO