← zpět na přehled | NEMOVITOSTI PRODANÉ

Atraktivní stavební pozemek pod Pálavou * 4.568 m2

Pozemek se stavebním povolením na výstavbu velké rodinné vily na magickém místě ve vinařských Dolních Věstonicích

Nabízím k prodeji jedinečný stavební pozemek s platným stavebním povolením na výstavbu velké rodinné vily se zastavěnou plochou 275 m2. Pozemek se rozkládá na úžasném místě přímo pod Děvínem.

Z jižní strany svahy a magická skaliska Pálavy, ze severní strany krásný výhled na věstonické střechy a rozlehlé plochy Novomlýnských nádrží a ze všech stran, kam až oko dohlédne, vinohrady a vinné sklepy. A za touto luxusní vilou už nikdo nikdy žádnou budovu nepostaví. Prostě značka „ideál“ pro nejnáročnější zájemce.

Prostorný rodinný dům se sedlovou střechou, na jehož výstavbu bylo vydáno stavební povolení, byl původním majitelem koncipován jako prostorný cihlový dům v industriálním stylu, jako tzv. Face Brick House, s užitnou plochou 320 m2.

V projektu této dvoupodlažní budovy (přízemí + obytné podkroví) se nachází dvě prostorné obytné haly (v každém podlaží jedna), dvě koupelny, ložnice, dětský pokoj, pracovna, dvě šatny a velká bazénová hala, přičemž bazén je navržen s posuvem na fasádě, tedy bude venkovní i vnitřní.

Stavební povolení bylo vydáno již v roce 2010 a stavba byla zahájena skrývkou ornice a proveden zápis do Stavebního deníku.

Tzn. stavební povolení je platné a nový majitel tak může okamžitě zahájit cca na půdorysu plánovaného domu stavbu velkého rodinného domu, případně provést dílčí úpravy projektu dle vlastních představ a kolaudaci „svého nového rodinného sídla“ řešit formou tzv. změny stavby před dokončením.

Pozemek je v uliční řadě široký 24 m, do zadní části se mírně zužuje na cca 17 m, délka pozemků těsně přesahuje 200 m a celková výměra je 4.568 m2. Nejnižší bod pozemků je v nadmořské výšce 183 m.

Přípojné body inženýrských sítí jsou na hranici pozemku. Objekt bude připojen na vodu a elektřinu. Odpadní vody budou svedeny do nové obecní kanalizace.

Není v České republice mnoho míst, která by se mohla pochlubit tak krásnou a rozmanitou přírodou a nevšední krajinou jako Pálava. Pozemek se nachází téměř přímo na svazích Pavlovských vrchů v jižní části obce Dolní Věstonice, ve směru k Národní přírodní rezervaci Děvín-Kotel-Soutěska. Je součástí chráněné krajinné oblasti ochrany přírody a krajiny CHKO Pálava a Biosférické rezervace Pálava.

Spousta lidí, kteří strávili pár dní a nocí v okolí Pálavy tvrdí, že doslova cítili magickou sílu hory i přírodní energie, kterou zde nasáli. Ne nadarmo byla oblast v okolí Pálavy osídlena již v mladší době kamenné. A možná, že dalšími pálavskými rezidenty budete právě Vy!

Dnes je pálavský region proslulou moderní vinařskou oblastí, která se může pyšnit tradiční výrobou skvostných vín, spoustou srdečných vinařů, přívětivých vinných sklípků a vinařských stezek. Kousek pod pozemkem je vyhledávaný Husí Plácek, náměstíčko plné vinných sklepů.


Každý si zde najde to, co mu vyhovuje. Je zde možnost aktivního odpočinku, turistiky a rybaření.

Výborná je rovněž dopravní dostupnost. Nájezd na rychlostní silnici D52 z Brna do Vídně je vzdálen necelé 4 km, nájezd na D2 u Hustopečí, s kompletní městskou infrastrukturou a občanskou vybaveností, je vzdálen 11 km. A v Brně jste za půl hoďky a ve Vídni za třičtvrtě…

V ceně prodávané nemovitosti je:

• Stavební pozemek 4.568 m2 přímo pod Pálavou
• Použitelná projektová dokumentace
• Platné stavební povolení
• Veškeré realitní, právní a finanční služby, včetně odměny realitní kanceláře
• Neplatíte daň z nabytí, tzn. úspora 4% z kupní cen

Zaujal Vás tento pozemek, poslední svého druhu pod Pálavou? Ozvěte se mi, půjdeme se na něj podívat.

PRODÁNO

CENA: 8 500 000 Kč

V případě více zájemců si majitel vyhrazuje právo zvolit nejvýhodnější nabídku.