← zpět na přehled | NEMOVITOSTI PRODANÉ

Investičně zajímavý vinný sklep v Dolních Bojanovicích

Bojanovské búdy staré, v nich je vínko ryzlinkové. Tuto píseň zná snad každý vinař v Dolních Bojanovicích, neboť historie vinařství se zde může pyšnit tím, že zvláště bojanovský rýnský ryzlink se dodával do Vídně na císařský dvůr.

Z roku 1738 pochází listina o zákazu padělání bojanovského ryzlinku. Nyní se Vám nabízí možnost pořídit si sklep právě v této obci.

___ Nabízená vinařská nemovitost (s UP cca 60 m2) stojí na vlastním pozemku (111 m2) na svažitém a trochu skrytém místě. Přímo před sklepem v o něco nižší terénní úrovni vede místní nově zrekonstruovaná komunikace, takže dostupnost je zajištěna v průběhu celého roku. Do vzdálenosti cca 10 m od sklepa se lze autem dostat i po druhé zpevněné cestě. Pěšky je pak možné zbylý úsek dojít po schodech.

___ Jedná se o zděnou patrovou stavbu, zbudovanou v 90tých letech. Hlavním vchodem vstoupíte do místnosti určené ke zpracování hroznů – tradiční lisovny. Z lisovny vedou jednak schody do horního pokoje (15 m2) a jednak se přes šíji dlouhou 3,5 m dostanete i do kvelbeného prostoru, který tvoří dvě části – hlavní degustační sklep (cca 22 m2) a archív (cca 3 m2). Z horního pokoje, který dosud sloužil jako místnost pro posezení při popíjení vína, vedou schody do podkrovního prostoru, momentálně ale s nízkou světlou výškou. Dále se dveřmi z horního pokoje dostanete přes malou terásku i na pozemek za sklepem, který je z důvodu svažitosti řešen terasovitě a je odsud pěkný výhled do rozmanité okolní krajiny.

___ Objekt je napojen na elektřinu, vodovodní řad a velkou výhodou je možnost napojení na novou kanalizaci, která je již předchystaná na hranici pozemku. Součástí nemovitosti je i komín, tak lze topi kamny na tuhá paliva. S ohledem na nedostatečný počet ubytovacích kapacit v obci, má objekt i zajímavý investiční potenciál.

Voda od Kohútku, nebo Ryzlink rýnský?

Zajímavostí bojanovské sklepní lokality jsou v podzemí tzv. “utajené” chodby, které podle pověstí měly vést až do obce Čejkovice. V současnosti je zprůchodněno necelých 70 m těchto chodeb.
Třítisícové Dolní Bojanovice leží v úrodné krajině jižní Moravy 8 km západně od města Hodonín. Svou historií, udržovanými tradicemi a současným bohatým kulturním životem jsou velmi zajímavým místem pro zastavení při putování jižní Moravou. Hojně navštěvovaným místem je lokalita u Kohútku, kde je artézký vrt 130 – 150 m hluboký, který vznikl z průzkumového vrtu při vyhledání podzemních zásob ropy a zemního plynu. Vzhledem k vydatnosti vrtu je od této doby zdrojem pitné vody, která je vyhledávána návštěvníky ze širokého okolí především pro svoji nezávadnost a chutnost. Čemu dáte přednost, zda vodě od Kohútku, nebo “bojanovskému rýňáku”, to nechám na Vás, každopádně ve svém novém sklepě v Dolních Bojanovicích můžete popíjet obojí. Proto neváhejte a domluvte si prohlídku co nejdříve. Já se už na setkání s Vámi těším.

Podrobné informace najdete také zde:

PRODÁNO