← zpět na přehled | NEMOVITOSTI PRODANÉ

Degustační a archivní sklep * Bavory u Mikulova

Prostorný a velmi zdařile rekonstruovaný vinný sklep na stavebním pozemku - možnost dvoupodlažní nástavby

Nenápadný, kvalitně renovovaný vinný sklep (UP cca 110 m2) stojí na pozemku o velikosti 175 m2 ve vyhlášené vinařské obci Bavory, v těsné blízkosti Mikulova. Při rekonstrukci v roce 2011 si majitelé s úpravou sklepa skutečně pohráli a odvedli skvělou práci.

Po širokém schodišti se šesti schody sejdete do designově velmi pěkně pojaté lisovny, kde vás zaujme příjemný kontrast mezi starými lícovými cihlami, které pokrývají podlahu, schodiště i sklepní šíji a bílou omítkou pokrytým 3,2 metrů vysokým klenutým stropem. V jednom rohu komínové těleso se stylovými krbovými kamny, v druhém rohu malý bar s výlevkou a s elektrickým bojlerem na ohřev vody a ve třetím rohu efektně řešená stylová toaleta. Otevřený prostor lisovny (celkem 35 m2) tak nabízí široké spektrum využití.

Do degustačního a archivního sklepa (65 m2) sejdete po pár pohodlných schodech 2 metry širokou šíjí. Samotný vinný sklep, bez obvyklé sklepní vlhkosti, je 13,5 metrů dlouhý, 4,7 metrů široký a 2,8 metrů vysoký. Opět cihlová podlaha a tentokrát cihlový kvelbený strop. Najdete zde 24 zamykatelných archivních boxů, krytých stylovým kováním. V zadní části sklepa je 3 metry širokou kovanou branou oddělený prostor s dalšími 10-ti boxy. Všechny boxy tak pojmou až 2500 láhví vína. K dispozici pro pořádání degustačních akcí jsou zde tři „odkládací“ vinné sudy a pohodlné posezení u dvou masivních dubových stolů.

Bude na Vás, jakým způsobem budete chtít tyto sklepní prostory využít, ale podstatné je to, že zde už nemusíte na nic sáhnout…

Koupě této nemovitosti však přináší další veledůležitý bonus: dle platného územního plánu je možné tento vinný sklep výhodně zhodnotit nástavbou obytných prostor, např. dvoupodlažním apartmánem. Níže vidíte naznačenou variantu využitelnosti. Nad sklepem s UP 110 m2 tak může vyrůst např. další patro s podkrovím a terasou (4+kk se dvěma koupelnami, UP 90 m2 a terasa). Takováto úprava již zásadním způsobem zhodnocuje tuto nemovitost, která lze využít nejen pro uskladnění vína a vlastní rekreaci, ale i ke komerčním účelům.

Náznak možností využití podlahové plochy v dvoupodlažní nástavbě na půdorysu sklepa:

V Mikulově ani v blízkém okolí nenajdete pozemek vhodný k výstavbě rodinného domu nebo apartmánového vinného sklepa pod 8 -10.000,- Kč za 1m2. S nadsázkou se tak dá říci, že pokud za nabízenou cenu koupíte tento 175 m2 velký stavební pozemek, máte celý nákladně rekonstruovaný sklep jako bonus de facto zadarmo.

Bavory jsou typickou vinařskou vesnicí, s běžnou občanskou infrastrukturou. Obec leží kousek od Mikulova, přímo na vinařských cyklistických stezkách pod Perlou Moravy – Pálavou. Výbornou dopravní dostupnost zajišťuje dopravní tepna a budoucí dálnice Brno – Vídeň. 

Pohled na obec Bavory ze Stolové hory:

 

PRODÁNO

CENA: 1 790 000 Kč