← zpět na přehled | NEMOVITOSTI PRODANÉ

Apartmánový vinařský dům * Mikulov

Nákladně rekonstruovaný vinařský dům v centru Mikulova. V II.NP přepychový apartmán 104,4 m2 (3+kk), v přízemí dva apartmány 32,3 m2 (oba 2+kk) a garsonka 27 m2.

Velmi zdařile rekonstruovaný dům je nepravidelného půdorysného tvaru se zastavěnou plochou 140 m2 a je spolu se dvorem obklopen zahrádkami a štíty sousedních domů. Dům byl při rekonstrukci navýšen o vikýř do dvora s rozšířením plochy bydlení v podkroví. 

V II.NP přepychový apartmán 104,4 m2 (3+kk), v přízemí dva apartmány 32,3 m2 (oba 2+kk) a garsonka 27 m2.

Okolí tohoto jedinečného apartmánového domu má svou vlastní atmosféru, ze které přímo dýchá historie. Historické středověké jádro města bylo prohlášeno městskou památkovou rezervací. Někdejší liechtensteinský a později dietrichsteinský zámek, stojící na výrazném skalním útesu tvoří již několik století nepřehlédnutelnou dominantu Mikulova. Kozí hrádek, stojící kousek za domem patří k jedné ze tří skalnatých dominant města Mikulova, stejně tak jako vyhlášený Svatý kopeček. Oba tyto historické skvosty jsou viditelné přímo z domu, či ze zahrady.

K domu patří rozlehlá zahrada, na kterou se z útulného dvora s posezením vystoupá po cihlových schodech ozdobených květinami. Na podestě mezi dvorem a zahradu je vybudována letní zastřešená terasa s kuchyní, která má podlahu i stěny provedenou moderní betonovou stěrkou, kombinovanou starou cihlou.  Terasa s pohodlným posezením a jídelním stolem je prostorná a prosvětlená, zároveň vybavená světlými závěsy pro eliminaci hluku a rušení případným silnějším větrem.

Horní část zahrady nabízí kouzelné posezení chráněné před sluncem větvemi stromů s výhledem na obě dominanty města. Potřebujete si oddechnout a zklidnit po náročném dnu? Tato zahradní chill-out zóna – relaxační místo, je přesně tím, co potřebujete. Zatímco budete relaxovat na pohodlných sedačkách, zacinká před Vámi sklenka vychlazeného vína, či zavoní šálek kávy. A pod vlivem této kouzelné atmosféry si tu začnete plánovat, kdy se do těchto míst znovu vrátíte.

Podrobné informace najdete také zde:

PRODÁNO

CENA: 12 000 000 Kč