← zpět na přehled | NEMOVITOSTI NA PRODEJ

Unikátní vila Řícmanice 5+3kk, obytná plocha 175 m2, pozemek 932 m2

Pečlivě zrekonstruovaná, původně víkendová vila proslulého Baťova stavitele Arnošta Sehnala

Pokud usilovně hledáte nový domov pro svoji rodinu, možná už jste pár pěkných domů viděli, ale žádný vás svou atmosférou nechytl tak za srdce, abyste si řekli: jo, tohle je ono. Možná také postupně přicházíte na to, že jen tak nějaký dům je pro vás prostě málo. Jenže současně potřebujete mít Brno na dosah, čímž se možnosti výběru poměrně dost omezují.

Dovolte mi představit vám nemovitost, která by mohla splňovat i Vaše vysoké požadavky. Nově rekonstruovaná funkcionalistická vila byla vystavěna v okrajové části obce Řícmanice u Brna, uprostřed svažitého pozemku o velikosti 932 m2. Nad masivní podzemní částí s garáží a sklepními chodbami, se ve třech podlažích nacházejí tři samostatné a kompletně vybavené byty, které jsou částečně funkčně propojeny. Takže můžete třeba nahoře bydlet a přízemí pronajímat, nebo tam i podnikat. Kdo ví?

Tato vila má úžasnou historii. Objekt působí na první pohled subtilně, ale využití prostoru je skutečně jedinečné. Není divu! Pod tento dům se kromě stávající majitelky a stavitele podepsala totiž i řada významných architektů. Vilu v roce1942 postavil pro Adolfa Sehnala stavitel Arnošt Sehnal (hl. stavitel Tomáše Bati). V roce 2020 bylo nad původními masivními základy vystavěno pod dohledem arch. Josefa Pleskota „dvojče“ původní prvorepublikové dřevostavby, které kopíruje v co největší míře původní záměr, ale přitom respektuje novou dobu a nové materiály. Za zmínku stojí i zahrada, kterou vyprojektoval Jiří Kapeš z firmy Engelmann. Více informací i řadu detailů najdete na webu níže.

Přízemní byt 2+kk (56 m2), v 1.patře luxusní byt 2+kk (80 m2) a nad ním garsonka 1+kk (38 m2). Celková obytná plocha domu je 174 m2. Ke každému bytu patří také terasy, jejichž výměra je celkem 55 m2. Do jednotlivých bytů se vchází samostatnými vstupy ze zahrady, ale do domu můžete vejít rovněž přes garáž (33 m2), a podivuhodnou sklepní chodbu (75 m2). 

 

Budova je napojena na plyn, elektřinu a obecní vodovod i kanalizaci. Topí se plynovým kotlem, umístěným ve sklepní části. Dům je energeticky nenáročný, náklady na provoz (6 osob) nepřekračují 4.000 Kč/měsíc.

Tato vila se může stát nejen vaší chloubou, ale hlavně pohodovým domovem se zahradou pro vás i širokou rodinu. Děti můžou chodit do školky i do školy v sousedních Bílovicích nad Svitavou. A ty starší jsou autobusem v centru Brna za 25 minut. Řícmanice jsou mj. rájem pro sportovce, na několik sportovních areálů uvidíte přímo z okna. A okolní příroda vás jistě nadchne, vždyť doslova přes ulici začíná Moravský kras.

Vila se prodává s veškerým vybavením, které vidíte na fotodokumentaci (s výjimkou klavíru, jídelního stolu a osobních věcí…). Majitelka neprodává tuto nemovitost v tísni, stěhuje se však kvůli práci do jiné části republiky.

Pokud by vás cokoliv dalšího zajímalo, podívejte se na web UnikatniVilaRicmanice.cz a ozvěte se mi s dotazy, případně se rovnou domluvíme na prohlídce.

Podrobné informace najdete také zde:

NA PRODEJ

CENA: Vážnému zájemci osobně